XLVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy PTTK

15 marca w murach Ekonomika odbył się finał powiatowy XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK.
Organizatorem Turnieju z upoważnienia Rady Programowej do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie był Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie i Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie, a cenne nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta.
W skład Komitetu Organizacyjnego wchodziły następujące osoby: Ewa Bosacka, Małgorzata Kubiś-Drewek, Beata Chlebowska, Małgorzata Kaźmierczak, Krystian Grajczak oraz Wioletta Nowaczyk - komandor Turnieju.
W Turnieju startowały 3-osobowe drużyny rywalizujące w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
W ramach Turnieju przeprowadzono następujące konkurencje:
1. Test krajoznawczy,
2. Test wiedzy turystycznej i topograficznej,
3. Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego,
4. Test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, higieny i ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej z Żydowa, w kategorii szkół gimnazjalnych: Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi „Rodzice-Dzieciom”, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I Liceum Ogólnokształcące im Bolesława Chrobrego z Gniezna. Srebro wywalczyły szkoły: Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi „Rodzice-Dzieciom”, Gimnazjum nr 2 z Gniezna oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie, a brąz drużyna nr 2 Szkoły Podstawowej z Żydowa.
Klasyfikacja indywidualna
Szkoły Podstawowe
1. Kajetan Majewski - Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi „Rodzice-Dzieciom” - Gniezno
2. Kornelia Filipczak - Szkoła Podstawowa - Żydowo
3. Kamila Filipczak - Szkoła Podstawowa - Żydowo
Gimnazja
1. Karol Dominiczak - Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi „Rodzice-Dzieciom” – Gniezno
2. Maksym Kamiński - Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi „Rodzice-Dzieciom” – Gniezno
3. Antoni Kamiński - Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi „Rodzice-Dzieciom” – Gniezno
Szkoły Ponadgimnazjalne
1. Aleksandra Franek - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego – Gniezno
2. Wojciech Franek - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego - Gniezno
3. Dariusz Sochacki - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego - Gniezno
Finaliści będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim za miesiąc w Szamotułach.
Medale i nagrody wręczała pani wicedyrektor ZSEO - Monika Winiarska. Dyplomy Prezes PTTK, pan Krystian Grajczak.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji Turnieju Wydziałowi Promocji i Kultury Urzędu Miasta Gniezna i Wydziałowi Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i już dziś zapraszamy na 47 Finał za rok.

Go to top