Szczegóły pokazują dzikie piekno

Na zdjęciu artystka Zuzanna Walczak z Ekonimika wraz z Prof.Joanna Arnt-Młodzikowską

Młodzi mieszkańcy mają wiele talentów, które niekiedy zostają niedocenione. W naszym mieście jest jednak wiele inicjatyw, które pozwalają ten talent odkryć i pokazać szerszej publiczności.

Jednym z takich miejsc jest Klub Atelier mieszczący się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych. To tam od kilku lat odbywają się wystawy i pokazy, które mają na celu ukazanie talentów uczniów (i nie tylko) gnieźnieńskiego "Ekonomika".

Kolejna bohaterką cyklu spotkań w Klubie Atelier była Zuzanna Walczak – uczennica pierwszej klasy technikum logistycznego. Jak mówiła sztuką interesuje się od dzieciństwa, a efektem tej długiej pracy nad szlifowaniem plastycznego talentu są niezwykle realistyczne prace zwierząt i ludzi wykonane przede wszystkim pastelami, ołówkami i kredkami. Głównym tematem jej dzieł są konie, które także są jej miłością. Od lat uczęszcza do szkółki jeździeckiej, a w swoich pracach stara się uchwycić dzikie piękno tych zwierząt. - Od małego jeżdżę konno, zawsze kochałam te zwierzęta i tę miłość i ich piękno chciałam komuś pokazać. W swoich pracach chcę malować jak najwięcej szczegółów, bo to właśnie one budują rysunek. Normalni obserwatorzy tacy, którzy nie rysują, tego nie dostrzegają. To te szczegóły pokazują to dzikie piękno - mówiła Zuzanna Walczak.

Więcej na : http://www.gniezno24.com/kultura/item/10210-szczegoly-pokazuja-dzikie-pi...

Kategoria: 
Go to top