Dzień Patrona 2019

W piątek, 1 lutego 2019 roku, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.
Młodzież w odświętnych strojach stawiła się w szkole, gdzie najpierw mogła zapoznać się w sylwetką Patrona przedstawioną w filmie „Prymas. Trzy lata z tysiąca.” Po filmie uczniowie rywalizowali w konkursie wiedzy o Prymasie w formie kahoota. Trzyosobowe klasowe zespoły odpowiadały na 25 pytań, a zwyciężyli reprezentanci klasy 4aTL.
Podczas uroczystości Dyrektor wraz z przedstawicielami uczniów złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Obchody zakończyły się uroczystą Mszą Św. w Kościele Garnizonowym pod przewodnictwem proboszcza Parafii PW Świętej Trójcy w Gnieźnie, Ks. Macieja Lisieckiego, po której odbył się koncert organowy w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz krótka prezentacja życia i myśli Prymasa Wyszyńskiego. Na koniec dyrektor szkoły Pan Sławomir Wierzelewski przyjął ślubowanie od nowo wybranogo Samorządu Uczniowskiego Ekonomika. a także podziękował przybyłym gościom oraz uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości. Nad całością działań związanych z przygotowaniem Dnia Patrona opiekę sprawowała Pani Marzenna Kubiak.

Go to top