Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Dnia 3 marca 2018 r., o godzinie 4.30 grupa maturzystów z naszej szkoły wyruszyła na coroczną Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę pod przewodnictwem katechetki Pauliny Gawlak. W pielgrzymce uczestniczyło 81 uczniów pod troskliwą opieką pana dyrektora Sławomira Wierzelewskiego oraz opiekunów: Anny Hauke, Anny Kamzeli - Bilskiej, Haliny Kamzeli, Pauliny Gawlak, Łukasza Kaszyńskiego i Grzegorza Nawrockiego.
Uczestników powitał nas niezwykle mroźny poranek, ale w Częstochowie było jeszcze gorzej ( - 15°C ). Po wspólnej modlitwie w autokarach, pielgrzymi uczestniczyli w konferencji, Eucharystii, modlitwie przed cudownym obrazem sprawowanej pod przewodnictwem prymasa Wojciecha Polaka. Każdy z uczestników zawiózł tam bagaż swoich problemów i próśb. Tak pokrzepieni udali się z powrotem do rodzinnego Gniezna zmarznięci, ale szczęśliwi. W
drodze powrotnej utrwaliliśmy zdobytą wiedzę uczestnicząc w quizie z nagrodami na temat Jasnej Góry.
Młodzież z Ekonomika stanowiła najliczniejszą grupę pielgrzymów. Choć decyzje o wyjeździe rodziły się w trudzie, wymagały pewnych wyrzeczeń i poświęceń, to jednak było warto. Miłe wrażenia pozostaną na długo w pamięci.
Dnia 7 marca 2018 r. o godz. 7.00 na jasnej Górze będzie sprawowana msza św. w intencji maturzystów: – O światło Ducha Św. podczas egzaminów i Boże błogosławieństwo na dalszą drogą życia oraz o błogosławieństwo Boże dla naszej wspólnoty szkolnej.
Za rok kolejna pielgrzymka, ale już z innymi maturzystami ;)

Go to top